Звіт директора СЮТ за 2020 р.pdf
Adobe Acrobat Document 605.8 KB

 

ЗВІТ

ДИРЕКТОРА

ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

« ВОЛНОВАСЬКА СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ»

 

 

ЗА 2020-2021 н.р .

 

ВСТУП

 

Позашкільна освіта – формування творчої особистості

Позашкільна педагогіка – це педагогіка виховання вільної дитини, яка будується на основі закону творчості, що передбачає залучення дітей до реальної співтворчості, інтелектуального діалогу, гармонізацію спілкування та успіх.

Основним нормативним документом, який визначає державну політику в галузі позашкільної освіти,  є Закон України «Про позашкільну освіту».

У сучасному законодавстві України право на вільний творчий розвиток закріплено у Конституції України, у Законі України «Про позашкільну освіту». Цей принцип  є основним  у Національній доктрині розвитку освіти в Україні.                                                                  

Організаційно-управлінські, психолого-педагогічні основи діяльності позашкільних  навчальних закладів викладено в Концепції позашкільної освіти, Статуті  позашкільного  закладу, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Головною метою позашкільної освіти в Україні є створення умов для розвитку та самореалізації кожної  особистості, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадського життя.  

 

Розділ I

Аналіз роботи педагогічного колективу за 2020 /2021 навчальний рік.

 

Заклад позашкільної освіти «Волноваська станція юних техніків» є закладом позашкільної освіти , який здійснює навчання і виховання громадян у позаурочний та поза навчальний час.

Педагогічний  колектив Волноваської СЮТ у 2020/2021 році працював відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту «,Указів Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», постанов Верховної Ради України «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року», керуючись наказами Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти», Національною стратегією розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, іншими нормативними документами, що регламентують діяльність освітніх закладів на сучасному етапі, а також типовим Положенням про позашкільний навчальний заклад, Статутом закладу.

Головною метою закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття позашкільної освіти, здійснення навчання та виховання у позаурочний та позашкільний час.

Відповідно до обраних напрямів позашкільної освіти педагогічний колектив Волноваської СЮТ у 2020 році працював над педагогічною проблемою «Дитино-центризм, створення сприятливих умов для виховання та становлення патріота з активною позицією, здатного приймати відповідальні рішення». Згідно з поставленими завданнями учасники освітнього процесу приділяли належну увагу формуванню морально-етичних якостей, громадської свідомості та професійної орієнтації вихованців, сприянню розвитку їхніх творчих здібностей, прагнення до здорового способу життя, формуванню національної свідомості учасників освітнього процесу.

Згідно з планом роботи СЮТ, освітнім програмам та планам гуртків робота була організована за основними напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, спортивно-технічний.

   У 2020 році у І півріччі до занять у 11 гуртках в яких налічувалось 29 груп було залучено 430 вихованця (за рахунок бюджетних коштів), у ІІ півріччі у 12 гуртках (28 груп) залучено 385 вихованця (усі гуртки за рахунок бюджетних коштів).

·                Групи формувалися згідно з Положенням про позашкільний навчальний заклад, Статутом закладу та щорічними наказами «Про режим роботи закладу у 2020/2021  навчальних  роках», середня наповнюваність складала 10-15 осіб.

Позашкільною освітою були охоплені діти пільгових категорій, а саме: діти-сироти та позбавлені батьківського піклування - 4 ,  діти, чиї батьки в зоні АТО – 0,   діти з багатодітних сімей - 6 , діти, з сімей вимушених переселенців - 0 ,   діти, діти з особливими освітніми потребами  – 1.

Навчально – виховний процес  процес забезпечували  10  кваліфікованих педагогічних працівників

 у тому числі:

-6 – основних, 4 – за сумісництвом;

-6 з них мають повну вищу освіту,

Педагогічний колектив у поточному навчальному році продовжив роботу над реалізацією основних завдань:

·           пошук та впровадження у роботі з дітьми різноманітних форм цікавого та змістовного дозвілля;

·           урізноманітнення форми проведення заняття, впровадження інтерактивних методів навчання та використання елементів інноваційної діяльності в структурі уроку;

·           робота на особистісно орієнтоване навчання у сучасному позашкіллі;

·           інтелектуальна, творча та трудова орієнтація вихованців при виборі майбутньої спеціальності.

 

На кінець 2020 року в закладі функціонувало 28 груп , працювало 10 педагогів, здобувало освіту 385 вихованця.

Протягом року педагогічний колектив успішно реалізував ці основні завдання. Заняття проводились у відповідності до освітніх програм та планів. Підґрунтям освітнього процесу стали орієнтири щодо класифікації гуртків за трьома рівнями навчання: початковий, основний, вищий. Свідченням успішності роботи є підсумкові виставки, участь у конкурсах, фестивалях різних рівнів та напрямів, де вихованці реалізовують свій творчий потенціал та набуті знання.

У звітний період педагогічний колектив СЮТ  працював над соціалізацією вихованців, розкриттям їхніх природних здібностей відповідно до вікових та індивідуальних особливостей, підтримкою дітей та підлітків з ознаками обдарованості. Волноваська станція юних техніків працює над  виявленням здібностей дитини на ранній стадії розвитку та впровадження у освітній процес системи наступництва – подальшого навчання вихованців у гуртках відповідних профілів.

У 2020/2021 році колектив приділяв велику увагу проведенню масових заходів для вихованців закладу. Вже традиційними стали заходи з нагоди дня Незалежності України, Дня міста, захисника України, Днів Гідності і Свободи, Небесної Сотні, Соборності України, новорічних свят  тощо. Для учнів освітніх закладів району були проведені заходи: традиційний конкурс фотоаматорів  «Моя Україно!»; конкурс «Початкового технічного моделювання»;конкурс  «Інформаційних технологій»; конкурс  « Білосніжні грані оригамі» ,конкурс «Наш пошук і творчість, тобі Україно!» та інші.

Показником успішності педагогічної діяльності керівника гуртка є результативність участі його вихованців у фестивалях, конкурсах, змаганнях тощо.

У 2020 році вихованці СЮТ  брали участь :

1.      Международный детский фестиваль кино и видео творчества «Cinema kids».

г. Санкт-Петербург, 19 апреля 2020 г.

Результат:  

-          Диплом. Специальний приз кинофестиваля - Шестопалов Данило, «Верь в добро» (ЗОШ №3, 14 р., наставник Назарок О.В.)

2.      Международный конкурс открытого  кинофестиваля «СВЕТ МИРУ. ДЕТИ-2020».

г.Ярославль, апрель 2020.

Результат:

-          Диплом учасника - Шестопалов Данило, «Веро в добро» (ЗОШ №3, 14 р., наставник Назарок О.В.)

-          Диплом учасника - Краснюк Алексей «Совесть» (ЗОШ №3, 13 р., наставник Назарок О.В.)

3.      Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» . Січень.

Результат:

-          І місце – Манюшкіна Діана, за роботу «Панночка»  (ЗОШ №3, 8 р.,  Лазарева Я.П.)

-          І місце – Манюшкіна Ангеліна, за роботу «У бабусі на подвір’ї». (ЗОШ №3,13 р.,

наставник Лазарева Я.П.)

-          І місце – Манюшкіна Ангеліна, за роботу «Гномик Вася». (ЗОШ №3,13 р.,

наставник Лазарева Я.П.)

-          І місце - Шинкаренко Василь Вітал., «Прикмети рідного краю».( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

-          ІІ місце - Сковородка Денис Дмитр., «Місток у дитинство».( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

-          І місце - Шинкаренко Василь Вітал., «Могутній дуб».( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

-          ІІ місце - Заіка Владислава Володимирівна, за роботу «Підставка для квітів».( Свободненська ЗОШ, 11 кл.,  17 років,наставник Близнюк Н.Ф.)

-          І місце - Севостьянова Анастасія, за роботу «Совушка-ключниця». (ЗОШ  №3, 5  кл., 11 років, наставник Севостьянова М.М..)

-          І місце - Заіка Владислава Володимирівна, за роботу «Скоро Великдень».( Свободненська ЗОШ, 11 кл., 17 років, наставник Близнюк Н.Ф.)

-          І місце - Севостьянова Анастасія, за роботу «Рушник». (ЗОШ № 3, 5  кл., 11 років,наставник Севостьянова М.М..)

4.      Обласний  етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» . Січень.

Результат:

-          ІІІ місце – Манюшкіна Діана, за роботу «Панночка»  (ЗОШ №3, 8 р.,  Лазарева Я.П.)

-          ІІІ місце - Шинкаренко Василь Вітал., «Прикмети рідного краю».( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

-          ІІ місце - Севостьянова Анастасія, за роботу «Мишка-чепурущка». (ЗОШ  №3, 5  кл., 11 років, наставник Севостьянова М.М..)

5.      Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Лютий.

Результат:

         І місце – Сомік Руслан, за роботу «Триплан». (Сонячна ЗОШ,15 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна.).

         ІІ місце – Гищак Віталій, за роботу «Триплан». (Сонячна ЗОШ., 15 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна).

         ІІІ місце – Гищак Віталій та Сомік Руслан, за роботу «Ракета».(Сонячна ЗОШ,15 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна..).

          І місце –  Кошелець Ярослав,за роботи «Пароплан» та «Винищувач». (Сонячна ЗОШ,13 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна..).

         ІІ місце – Гищак Віталій, за роботу «BMW».(Сонячна ЗОШ., 15 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна. ().

         ІІІ місце – Соколов Дмитро, за роботу «Гоночна машина». (Сонячна ЗОШ., 17 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна.).

         І місце – Гищак Віталій та Коржевський Богдан, за роботу «Пам’ятник самовару». (Сонячна ЗОШ,15 р. та 13 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна.).

         ІІ місце – Коржевський Богдан, за роботу «Стелла «Тризуб». (Сонячна ЗОШ,13 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна.).

6.      Всеукраїнський конкурс малюнків «Озеленення України 2020». Організатор: журнал успішних жінок «Бізнес-вумен».

-          Шинкаренко Василь ( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

-          Сковородка Денис ( Свободненська ЗОШ, 8 кл. наставник Шинкаренко Н.В.),

7.      Відвідування інклюзивно-ресурсного центру  Волноваської  Районної ради, проведення майстер-класу з дітьми по виготовленню вітальних листівок присвячених  Міжнародному Дню 8 березня. (5 березня).

-          Севостьянова М.М.;

-          Близнюк Н.Ф.

8.       Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Березень.

Результат:

         ІІІ місце –  Кошелець Ярослав,за роботи «Біплан 819С». (Сонячна ЗОШ,13 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна..).

         ІІ місце – Гищак Віталій та Коржевський Богдан, за роботу «Пам’ятник самовару». (Сонячна ЗОШ,15 р. та 13 р.,наставник Улитич Світлана Михайлівна.).

9.      Відповідно до листа Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).  Конкурс дитячої творчості про COVID-19 «Що я хочу вам сказати» із наступних тем: «У мене є думка про COVID-19, якою я хочу поділитися з однолітками, друзями, вчителями та громадою», «Після закінчення карантину це буде найперше, що я зроблю». Квітень 2020р.

Результат:   сертифікат  учасника.

-          Манюшкіна Ангеліна, відеоролик «Нас разлучил коронавирус».(Волнов №3, 13 р. наставник Назарок О.В.).

 

                                ІІ півріччя 2020 р.

 

1.      Обласний  фестиваль  учнівських  проєктів  «Вчимося бути здоровими»  у термін  з 21 вересня по 30 листопада 2020 року:

І шкільний етап – з 21 вересня по 12 жовтня 2020 року;

ІІ міський/районний/ОТГ етап (дистанційний/очний формат) – з 15 жовтня по 30 жовтня 2020 року;

ІІІ обласний етап (дистанційний формат) – з 02 листопада по 30 листопада 2020 року.

Результат?:

-          Севостьянова Анастасія, презентація (ОШ№3, 6 кл,12 р., наставник Севостьянова М.М.)

2.    Районний етап Всеукраїнської акції «Горлиця звичайна – птах 2020 року». Умови проведення додаються (додаток).

Роботи з заявками надсилати до  5 жовтня 2020 року на електронну адресу Донського ЕНЦ: denc_donskoe@ukr.net

Результат:

ІІІ місце - Севостьянова Анастасія, презентація «Пташиний символ 2020

року».(Волн.ЗОШ№3,12 р.6 кл. наставн. Севостьянова М.М.).

 

3.      Районний  етап  обласного  конкурсу  юних майстрів народних ремесел «Природа і творчість». Умови проведення додаються.

Результат:

І місце - Манюшкіна Ангеліна, панно «Святкове коло»(ОШ№3, 8-а кл.,13 р.

наставник  Лазарева Я.П.)

І місце - Манюшкіна Діана, Сюж.композиція «Хеллоуїн» (ОШ№3, 4 кл.,9 р.

наставник Лазарева Я.П.)

 

4.      Всеукраїнський онлайн конкурс «Стоп COVID-19».  Освітній проект «На Урок».

03 листопада 2020р.

Результат:

ІІ місце - Тарапата Анастасія. (Волн №3., 4 кл, 10 р., наставник Лазарева Я.П.)

І місце – Жуковська Марія.. (Волн №3., 4 кл, 10 р., наставник Лазарева Я.П.)

 

5.      Всеукраїнський конкурс фото-, та відео робіт в рамках національного проекту «Безпечна країна» 2020 - Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим  внаслідок дорожньо-транспортних пригод». Заявки до 12 листопада 2020 року.

Результат:

Участь - Манюшкіна Ангеліна, відеоролик «Допомога при ДТП».(Волнов №3, 13 р. наставник Назарок О.В.).

Участь - Краснюк Олексій, відеоролик «ДТП. Перша допомога».(Волнов №3, 13 р. наставник Назарок О.В.).

 

6.      З  26.10.2020  по 04.11.2020 року районний  конкурс-виставка з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Halloween – по-українськи»(дистанційно). БДЮТ

Результат:

ІІІ місце - Манюшкіна Ангеліна, панно «Святкове коло»(ОШ№3, 8-а кл.,13 р.

наставник  Лазарева Я.П.)

ІІІ місце - Манюшкіна Діана, Сюж.композиція «Хеллоуїн» (ОШ№3, 4 кл.,9 р.

наставник Лазарева Я.П.)

ІІІ місце - Васечко Данило Андр.(ЗОШ№3, 1 кл.6 р. наставник Севостьянова

М.М.).

ІІІ місце - Драган Ельдар Микол.(ЗОШ№3, 2 кл.7 р. наставник Близнюк Н.Ф.).

ІІ місце - Севостьянова Анастасія Олександр.(ЗОШ №3, 6 кл, 12 р. наставник

Севостьянова М.М.)

7.      Районна  виставка-конкурс  до Дня захисника України,з 08.10.2020 р по 11.10.2020 р. у Волноваському районному БДЮТ

Результат:   участь.

-          Манюшкіна Ангеліна, листівка «Вітаю Вас…»(ОШ№3, 8-а кл.,13 р. наставник Близнюк Н.Ф.)

-          Манюшкіна Діана, оберіг (ОШ№3, 4 кл.,9 р. наставник Лазарева Я.П.)

 

8.      Районний етап обласного конкурсу-змагання з інформаційних технологій для дітей та молоді (заочний)  жовтень 2020 р.

Результат:

         І місце – Недбайло Артем, вихованець гуртка «Цікава інформатика», за роботу «Життя нашого закладу»,фото колаж.  (Волн.№3, 7 кл.12 р.наставник Васечко Т.І.).

         І місце – Волченко Ярослав, вихованець гуртка «Кіно,- відео любителів», за  роботу  «Дресирування домашнього улюбленця в лісі», комп’ютерна графіка. (Волн.№3., 14 р., наставник  Назарок О.В.).

 

9.      Участь у районному етапі обласного художнього конкурсу «Краса рідного краю».

Роботи з заявками надсилати до  16 листопада 2020 року на електронну адресу Донського ЕНЦ: denc_donskoe@ukr.net

Відповідальна: методист РПЗ «Донський ЕНЦ» Литвин Ірина Петрівна, тел.. 0502139400  ДЕНЦ.

Результат :

І місце - Манюшкіна Діана.Євген. (Волн.ЗОШ №3, 3 кл., 8 років, наставник

Лазарева Я.П..)

Участь - Манюшкіна Ангеліна. Євген.(Волн.ЗОШ №3, 8-А кл., 13 років, наставник

Лазарева Я.П..)

І місце - Шинкаренко Василь Вітал.( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14р., наставник

Шинкаренко Н.В.),

І місце - Шинкаренко Василь Вітал.( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник

Шинкаренко Н.В.),

І місце - Севостьянова Анастасія Олександрівна(ЗОШ№3, 6 кл.12 р. наставник

Севостьянова М.М.).

Участь - Волченко Валерія Денисівна(ЗОШ№3, 7 кл.12 р. наставник Близнюк

Н.Ф.).

І місце - Недбайло Артем Романович(ЗОШ №3, 7 кл, 12 р. наставник Васечко Т.І.)

 

10.  Заходи щодо участі у районному конкурсі-виставці буклетів та відеороликів до Міжнародного дня боротьби зі СНІД «Не залишимось байдужими» . (з 29.11.2019 по 06.12.2019 рік.)

Результат : 

                   ІІІ місце - Бурченко Роман, гурток «Цікава інформатика», керівник Васечко Т.І.,

 

11.  Обласний  етап обласного конкурсу-змагання з інформаційних технологій для дітей та молоді (заочний)  листопад 2020 р.

Результат:?

         І місце – Недбайло Артем, вихованець гуртка «Цікава інформатика», за роботу «Життя нашого закладу»,фото колаж.  (Волн.№3, 7 кл.12 р., наставник Васечко Т.І.).

         І місце – Волченко Ярослав, вихованець гуртка «Кіно,- відео любителів», за  роботу  «Дресирування домашнього улюбленця в лісі», комп’ютерна графіка. (Волн.№3., 14 р., наставник  Назарок О.В.).

 

12.  Відповідно до річного плану роботи управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Волноваської РДА, схваленого  колегією управління освіти від 23.12.2019 року протокол № 5, згідно листа  Донецького облЕНЦ № 190 від 10.11.2020 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», участь у районному етапі  виставки-конкурсу «Український сувенір».

Результат:

                І місце - Манюшкіна Ангеліна Євгенівна, за роботу «Маруся».(Волн №3, 14 р., 8-А

кл. наставник Лазарева Я.П.)

                І місце - Волченко Валерія Денисівна, за роботу «Марічка». (ЗОШ№3, 7 кл.12 р. наставник Васечко Т.І.).

                І місце - Волченко Вероніка Денисівна, за роботу «Несе Галя воду». (ЗОШ№3, 3-А кл.,8 р. наставник Лазарева Я.П.).

                І місце - Севостьянова Анастасія Олександрівна, за роботу «Український віночок». (Волн.№3., 6 кл.,12 р.,наставник Севостьянова М.М.)

 

13.  Відповідно до річного плану роботи управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Волноваської РДА, схваленого  колегією управління освіти від 23.12.2019 року протокол № 5, згідно листа  Донецького облЕНЦ № 203 від 27.11.2020 «Про порядок проведення обласного конкурсу малюнків «Зимові візерунки» запрошуємо  учнів  шкіл району прийняти участь у районному етапі  конкурсу малюнків «Зимові візерунки».

Роботи з заявками до  9 грудня  2020 року 

Результат:

І місце - Шинкаренко Василь, за роботу «Зимовий сніданок».( Свободненська

ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.),

І місце - Сковородка Денис, за роботу «Святий Миколай».( Свободненська ЗОШ,

8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.),

 

14.  З метою активізації роботи шкільного учнівського самоврядування, пошуку та підтримки талановитих дітей,  у Волноваському районному  БДЮТ відбудеться проведення у період з 14.12.2020 по 31.12.2020 року районного конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Різдвяні візерунки».

Результат:

                І місце - Шинкаренко Василь, за роботу «Зимовий сніданок».( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.),

               І місце - Сковородка Денис, за роботу «Водохрещя».( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.),

               І місце - Манюшкіна Ангеліна Євгенівна, за роботу «Різдвяний янгол».(Волн №3, 14 р., 8-А кл. наставник Лазарева Я.П.)

               І місце - Манюшкіна Ангеліна Євгенівна, за роботу «Веселий бичок».(Волн №3, 14 р., 8-А кл. наставник Лазарева Я.П.)

               ІІ місце - Манюшкіна Діана Євгенівна, за роботу «Святковий бичок».(Волн №3, 9 р., 4 кл. наставник Лазарева Я.П.)

               ІІ місце - Манюшкіна Діана Євгенівна, за роботу «Декоративна ялинка».(Волн №3, 9 р., 4 кл. наставник Лазарева Я.П.)

               І місце - Севостьянова Анастасія, за роботу «Манюня і Борюня». (Волн.№3, 12 р.,6 кл., наставник Севостьянова М.М.)

               І місце - Волченко Валерія, за роботу «Казковий кавалер». (Волн.№3.,12 р., 7 кл., наставник Близнюк Н.Ф.)

 

15.  З 11.01.2021 р. по 15.01.2021 р.  відбудеться (дистайційно) районний етап Фотовиставки до Дня Соборності України. Для участі у Фотовиставці просимо до 15.01.2021 р. надіслати заявки та фотографії на електронну адресу volnovddut@ukr.net,  з поміткою «Фотовиставка до Дня Соборності України». БДЮТ.

Результат:

               І місце - Манюшкіна Ангеліна Євгенівна, за роботу «Я і Україна».(Волн №3, 14 р., 8-А кл. наставник Назарок О.В.)

 

16.  29.01.2021 р. відбудеться (заочно) обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі на тему: «Здоров’я кожного – відповідальність». Для участі у Фестивалі просимо до 22.01.2021 р. надіслати заявки та  відеоматеріали на електронну адресу obl.festival@gmail.com

Результат:

           І місце - Шинкаренко Василь, за роботу «Чисті водойма – зелена Земля». ( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Близнюк Н.Ф.),

           І місце – Шинкаренко Василь, за роботу «Разом ми врятуємо планету». ( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник  Близнюк Н.Ф),

                 ІІ місце - Манюшкіна Діана Євгенівна, за роботу «Огорнемо Землю любов’ю».    

      (Волн №3, 9 р., 4 кл. наставник  Близнюк Н.Ф.)

 

17.  Для ознайомлення, використання в роботі та можливої участі лист Волноваського відділення Фонду соціального страхування України від 13.01.2021 №21.01-07/13-104 щодо участі у проведенні Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей"-2021

Результат:

            І місце - Шинкаренко Василь, за роботу «».( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.),

            І місце - Сковородка Денис, за роботу «».( Свободненська ЗОШ, 8 кл., 14 р., наставник Шинкаренко Н.В.)

Досягнення вихованців за 2020-2021 навчальний рік.

№ з/п

                      Назва конкурсу

Дата проведення

Досягнення

Прізвище, ім’я, по батькові вихованця

1

 

Обласний етап Всеукраїнської акції «Горлиця звичайна – птах 2020 року».

Жовтень 2020

Грамота ІІІ місце

Севостьянова Анастасія Олександрівна

2

Обласний  конкурс-змагання з інформаційних технологій для дітей та молоді  -за роботу «Дресирування домашнього улюбленця в лісі»

  (заочний).    

Жовтень 2020

Диплом - І місце.

 

Диплом - І місце.

 

Волченко Ярослав Денисович

Недбайло Артем Романович 

3

18.   Обласний  етап  обласного  конкурсу  юних майстрів народних ремесел «Природа і творчість».

Листопад 2020

Грамота   

  І місце.

Манюшкіна Діана Євгенівна

4

Обласний  художній  конкурс  «Краса рідного краю».

Листопад 2020

Грамота   

  І місце.

 

 

Грамота   

  І місце.

 

 

Грамота   

  ІІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

Шинкаренко Василь Віталійович

 

Шинкаренко Василь Віталійович

 

Манюшкіна Діана Євгенівна

 

Севостьянова Анастасія Олександрівна

Недбайло Артем Романович 

5

Обласний   конкурс  малюнків «Зимові візерунки».

Грудень 2020

Грамота   

  ІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

Грамота   

  І місце.

 

 

Грамота   

  І місце.

Шинкаренко Василь Віталійович 

 

Шинкаренко Василь Віталійович

 

Сковородка Денис  Дмитрович

 

Сковородка Денис  Дмитрович

6

• Обласний етап Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню

Землі. Номінація

 «Образотворче мистецтво».                                                                   

Січень 2021

Грамота - ІІ місце.

Шинкаренко Василь Віталійович 

7

Обласний  етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

Січень 2021

Диплом  ІІІ місце.

 

 

 

Диплом  І місце.

 

 

Диплом  ІІ місце.

 

 

Диплом  ІІІ місце.

 

 

Диплом  ІІІ місце.

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

 

Шевченко Анна

Миколаївна

 

Волченко Валерія Денисівна

 

Сковородка Денис  Дмитрович

 

Гуц Анастасія Олександрівна

8.

•  Обласний етап Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного

мистецтва «Смарагдові витоки».

Лютий 2021

Грамота   

  І місце.

 

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

 

 

Грамота   

  ІІІ місце.

 

Грамота   

  ІІ місце.

 

 

Грамота   

  ІІІ місце.

Недбайло Артем Романович 

 

Шевченко Анна

Миколаївна

 

Манюшкіна Ангеліна Євгенівна

 

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

 

Кочїгітоглу  Фірдес Фаутівна

Волченко Валерія Денисівна

 

Бурченко Роман Сергійович   

 

9.

 Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості  учнівської  молоді  «Наш пошук і творчість – тобі,  Україно!».                                                   

Березень 2021

Диплом ІІІ місце.

 

 

Диплом ІІІ місце.

Васечко Данило Андрійович

 

Драган Ельдар Миколайович

10.

Обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої  художньої творчості «Єдина родина»                              

Номінація «Анімація».                             

Березень 2021

Грамота

  І місце.

(команда)

 

Вільдяєва  Елизавета Ігорівна

 

Гапій Ольга Ігорівна

 

Родченко Дар’я Сергіївна

 

Манюшкіна Ангеліна Євгенівна

11.

ІV Международный  кінофестиваль CINEMA KIDS

 

 

 

Квітень 2021

Лауреат в номинации «Приз зрительских  симпатий»

Волченко Ярослав Денисович

12.

•  Обласний етап

Всеукраїнського конкурсу робіт юних

фото аматорів «Моя Україно!» (заочний).                                 

Квітень 2021

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом ІІІ місце

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом І місце

 

 

Диплом ІІІ місце

 

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом ІІІ місце

 

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом ІІ місце

 

 

Диплом І місце

 

 

Диплом ІІ місце

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

Шевченко Анна

Миколаївна

 

Гуц Олена Русланівна

 

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

Краснюк Олексій Сергійович

 

Манюшкіна Діана Євгенівна

 

Манюшкіна Ангеліна Євгенівна

 

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

Віховський Станіслав Сергійович

 

Недбайло Артем Романович

 

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

 Шевченко Анна Миколаївна

 

Недбайло Артем Романович 

13

Всеукраїнський багатожанровий дистанційний фестиваль – конкурс мистецтв «СМАЙЛ ФЕСТ» «Україна ЄДИНА». 

Квітень 2021

Диплом -    

 Лауреат І премії

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

14

 Всеукраїнський багатожанровий дистанційний фестиваль – конкурс мистецтв «ОРНАМЕНТ ДОЛІ»

ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО .                                                 

Травень 2021

Диплом -    

 Лауреат І премії

Севостьянова Анастасія Олександрівна 

15

Міжнародний багатожанровий Фестиваль-конкурс «Viva Stars of Arts»

Червень 2021

Диплом -    

 Лауреат І ступеня

 

 

Диплом -    

 Лауреат І ступеня

Васечко Тетяна Іллівна(керівниця гуртка)

 

Васечко Данило Андрійович

16

Міжнародний багатожанровий Фестиваль-конкурс «Зірки лагідної країни»

Червень 2021

Диплом -    

 Лауреат І ступеня

 

Диплом -    

 Лауреат І ступеня

Севостьянова Анастасія Олександрівна

 

Лазарева Яна Петрівна(керівниця гуртка)

   

 

   

 

 

 

Підсумки методичної роботи. Протягом 2020/2021 року були виконані такі заходи:

- Проведення засідань методичних об’єднань.

- Організація самоосвітньої діяльності керівників гуртків з методичної теми закладу (протягом  року).

- Вибір керівниками гуртків індивідуальної методичної теми.

- Складання методичного банку обдарованих дітей.

- Проведення «Фестивалю відкритих уроків» для молодих  та недосвідчених педагогів.

- Проведення конкурсу методичних розробок .

- Індивідуальні консультації з питань самоосвіти, самовдосконалення,  поглиблення знань з методики, психології, педагогіки, вивчення передового педагогічного досвіду(протягом року).

- Підготовка планів-конспектів до відкритих занять кожним керівником гуртка.

- Відвідування занять гуртків згідно з графіком.

- Надання методичних і практичних консультацій та порад щодо організації та проведення ефективного гурткового заняття.

- Підвищення рівня професійної майстерності керівників гуртків засобом участі у онлайн майстер-класів, семінарів  районного та обласного рівнів.

- Підготовка методичних матеріалів , планів-конспектів до відкритих занять кожним керівником гуртка;

- Засідання методичного об’єднання

Організація науково-методичного супроводу професійного зростання та інноваційної діяльності педагогічних кадрів:

- Участь в обласних   семінарах і тренінгах для керівників гуртків, методистіві .

- Обласний семінар для  методистів та керівників  гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та народних промислів.

- Обласний семінар з науково-методичної роботи та методистів художньо-естетичного напрямку.

Протягом року було проведено:

- Організація роботи школи педагогічної майстерності;

- Консультування молодих керівників гуртків;

- Організація роботи МО за напрямами: декоративно-прикладне мистецтво, науково- технічнічний напрям.

Протягом  2020/2021 року проведені засідання МО згідно з планом роботи.

Разом з тим існує низка проблем, які необхідно вирішити для підвищення результативності освітнього процесу та іміджу закладу.  Відсутність фінансування впливає на рівень конкурсних робіт тощо.

З метою зростання позитивного іміджу позашкільного навчального закладу створена та постійно підтримується сторінка у соціальній мережі.

Аналіз роботи СЮТ за 2020/2021 рік показав, що основні задачі, які були поставлені на початку року виконані.

Але є деякі недоліки:

-          низький рівень фінансового забезпечення закладу;

-          недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення;

-          недостатня робота з підготовки гуртківців до міських  Всеукраїнських та  обласних конкурсів, змагань, виставок;

-          недостатній рівень проведення занять з використанням інтерактивних форм із-за відсутності певних технічних засобів навчання;

-          збереження контингенту дітей протягом освітнього року.

 

На основі аналізу діяльності СЮТ  за минулий навчальний рік, враховуючи нові соціальні запити та виклики громадянського суспільства щодо позашкільної освіти та задля поєднання інтересів особистості, суспільства, держави, педагогічний колектив  продовжує працювати над методичною проблемою «Дитино-центризм, створення сприятливих умов для виховання та становлення патріота з активною позицією, здатного приймати відповідальні рішення».

 

Цілі та завдання на 2022 календарний рік

Сучасний світ – це соціальне середовище, в якому живе людина і яке безпосередньо впливає на формування особистості: від кола родини і до колективу навчального закладу, від навчального закладу до роботи, від міста до країни, часткою якої є кожен з нас.

Позашкільне навчання за таких умов стає невидимим ланцюжком, який поєднує і родину,            і навчальний заклад та інші суспільні інститути, бо саме завдяки позашкільній освіті дитина має можливість розвиватись у різних напрямках, а саме:

 - розкрити свій творчий потенціал у певній галузі діяльності;

           - здобути соціальний досвід  завдяки необмеженому спілкуванню;

          - отримати початкові професійні навички та вміння.

Враховуючи вищезазначене, робота педагогічного колективу Волноваської СЮТ у 2022 році буде спрямована на удосконалення системи безперервної освіти вихованців, враховуючи їх інтереси і уподобання, застосовуючи кращий вітчизняний педагогічний досвід, національні традиції та підвищення якості навчально-виховного процесу і рівня організації позашкільної роботи.

Волноваська станція юних техніків здійснює свою роботу відповідно до чинного законодавства на основі базисних державних та нормативно-правових документів:

-          Конституції України;

-          Закону України «Про освіту»;

-          Закону України «Про позашкільну освіту»;

-          Наказу МОН України «Про внесення змін до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах»;

-          Указу Президента України від 13.10.2015 р. № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»;

-          Концепції позашкільної освіти;

-          Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;

-          Указу Президента України від 30.09.2010 р. № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих дітей і талановитих дітей та молоді»;

-          Статуту  СЮТ Затвердженого рішенням Волноваської районної ради від 30.03.2016 №7/5-97;

-          Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки;

-          Національної доктрини розвитку освіти України;

-          Державної національної програми «Освіта»;

-          Декларації прав дитини;

-          Конвенції ООН про права дитини;

-          Національної програми «Діти України»;

-          Концепції громадянського  виховання особистості;

 -     Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та  молоді на 2016-2020 рр.;

-          Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах;

-     Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.

 

Основою освітнього процесу у Волноваській СЮТ  у 2022 році стане пошук шляхів створення єдиного виховного простору на основі всіх соціальних інститутів виховання.

Виходячи з поставленої мети, педагогічний колектив СЮТ  у 2022 році продовжує реалізовувати наступні завдання:

1.      Забезпечити сприятливі умови для самореалізації особистості відповідно до її інтересів   і суспільних вимог.

2.      Надавати можливість вихованцям гуртків здобувати допрофесійну освіту відповідно до здібностей, уподобань та інтересів дітей.

3.      Сприяти залученню до гурткової роботи дітей учасників бойових дій в АТО та переселенців із зони АТО, соціально незахищених категорій, дітей із девіантною поведінкою, створити умови для їх повноцінного навчання та виховання.

4.      Забезпечити взаємодію закладу з усіма соціальними інститутами, що стосуються виховання дітей та учнівської молоді.

5.      Підвищити роль сім’ї у вихованні дітей; сприяти зміцненню її взаємодії з закладом. Розширити діапазон діяльності дорослих і дітей  як членів єдиного колективу, створювати умови для їх співдружності і творчого пошуку.

6.      Брати активну участь у співпраці  з закладами соціального захисту дітей.

7.      Сприяти розвитку, стимулюванню та реалізації творчих здібностей, фізичних якостей вихованців  і створити умови для розвитку і підтримки обдарованих і талановитих дітей.

8.      Виховувати національну свідомість, формувати у дітей високі патріотичні почуття, любов до рідного краю, його культури, звичаїв та обрядів.

9.      Сприяти збереженню та покращенню фізичного, психічного й соціального здоров’я особистості, а також запобіганню негативним впливам чинників соціального середовища на особистість.

10.  Впроваджувати в практику позашкільної роботи кращий вітчизняний педагогічний досвід                     з метою всебічного розвитку особистості дитини.

11.  Продовжити роботу по забезпеченню системного підходу до організації методичної роботи, впровадженню нових форм роботи, посилити увагу адміністрації позашкільного закладу щодо забезпечення методичною  підтримкою  організацію  навчально-виховного процесу.

12.  Підвищити рівень самоосвіти педагогічних працівників шляхом впровадження проектних методів педагогіки на основі ефективності організації навчального процесу та своєчасного проходження курсів фахової перепідготовки спеціалістів.

Процес модернізації позашкільної освіти у СЮТ продовжиться за основними стратегічними напрямками національної Доктрини розвитку України у ХХI столітті, Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Пріоритетними напрямками розвитку та вдосконалення освітнього процесу у 2022 році стане створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної позашкільної освіти, вдосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян. Отже, робота педагогічного колективу станції юних техніків у 2022 році буде спрямована на вирішення наступних завдань:

-                      виконання державних законів та нормативних документів про позашкільну освіту;

-                      реалізацію навчального плану СЮТ і навчальних програм за всіма напрямами гурткової роботи;

-                      збереження та розвиток мережі гуртків СЮТ;

-                      урізноманітнення напрямів гурткової роботи з урахуванням інтересів мешканців міста;

-                      збереження будівель, обладнання, майна; поповнення та поновлення матеріальної бази закладу сучасним обладнанням, методичною та фаховою літературою;

-                      сприяння розвитку самоосвіти педагога в системі формування його професійної компетентності:

            відвідування обласних семінарів, відкритих занять, виставок, конкурсів, семінарів, майстер-класів; 

-                      впровадження сучасних форм виховання, інноваційних форм та методів роботи;

-                      співпраця педагогічного колективу, батьків вихованців, громадських організацій, представників влади у організації та проведенні міських масових заходів;

-                      забезпечення ефективної освітньої роботи в закладі;

-                      створення належних умов для адаптації вихованця у позашкільному закладі освіти, особливо вихованців груп раннього естетичного розвитку;

-                      формування у гуртківців  духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;

-                      сприяння набуттю вихованцями соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу;

-          забезпечення духовної єдності поколінь, виховування поваги до батьків, турбота про молодших та людей похилого віку;

-          розвиток та підтримка обдарованих дітей та молоді.

Розвитку творчих та інтелектуальних здібностей керівників гуртків та вихованців сприяли різноманітні форми роботи проведені в минулому навчальному році:

засідання методичної ради та методичних об’єднань;

-                   робота Школи молодого керівника гуртка;

-                   індивідуальні консультації для керівників гуртків;

-                   ознайомлення з матеріалами періодичних видань;

-                   засідання педагогічної ради;

-                   методичні семінари;

-                   наради при директорові;

-                   відкриті заняття гуртків;

-                   аналіз результативності роботи керівників гуртків протягом навчального року.

 

Виконуючи державне замовлення щодо надання якісної позашкільної освіти, педагогічний колектив здійснюватиме свою роботу відповідно до освітніх державних стандартів на підставі нормативно-правових документів, серед яких: Закон України «Про освіту», Закон України «Про позашкільну освіту», Державна програма «Освіта. Україна   ХХI століття», «Конвенція про права дитини.